EDC Ejendomsgruppen Struer fremviser idyllisk villa med fjordudsigt nær Struer og Vinderup

dato

Så er der nyt fra EDC Ejen­doms­grup­pen Struer
Denne skønne villa er idyllisk placeret på landet, med kun ca. 9 km. til Struer og kun ca. 6 km. til Vinderup. Her venter jer en smuk bolig på en velplejet grund, udlagt i græs med flere solrige terrasser samt en hyggelig havepavillon, der byder på en imponerende udsigt over landskabet til fjorden.
Boligen åbner op med en rummelig entre, hvorfra I træder ind i en dejlig stue. Bemærk den flotte udsigt mod nord, der strækker sig mod vandet. Fra stuen er der adgang til en sydvendt, overdækket terrasse. Det dejlige køkken – alrum byder på rigelig plads til samvær med familie og venner, hvor hygge står øverst på menuen. I forbindelse med køkken – alrummet findes et praktisk bryggers med plads til vaskefaciliteter. Stueetagen inkluderer desuden to rummelige værelser og et fint badeværelse med både badekar og bruseniche.
På første sal venter jer endnu en fantastisk stue, hvor den skønne udsigt mod nord fortsat kan nydes. Her finder I også en stor repos samt yderligere to værelser og et toilet. Der er indlagt Norlys fibernet.
Ejendommen omfatter desuden en rummelig garage, hvor også der er et dejligt viktualierum og et stort rum til opbevaring af fx havemøbler, grill m.m.
Der er god plads til hønsehold i det dejlige hønsehus, som er sammenbygget med et praktisk redskabsrum.
Hvis I drømmer om at bo i en skøn villa med en imponerende udsigt, der ligger landligt og idyllisk, så tøv ikke med at kontakte os for at aftale en fremvisning._220

EDC Ejen­doms­grup­pen Struer er kommerciel partner med VORES Thyholm og oplysningerne er hentet fra deres Facebookside. Støt lokalt og giv en tommel op på deres side.

Se mere om EDC Ejen­doms­grup­pen Struer s på deres hjemmeside.