Hamletsvej 14, Søndbjerg i Thyholm er solgt for 1.995.000 - se køberen og 3 andre solgte boliger

dato

Vi følger boligmarkedet i og omkring Thyholm og har her samlet en oversigt over de seneste bolighandler

VORES Thyholm følger boligmarkedet i og omkring Thyholm. Derfor får du en samlet oversigt over de seneste bolighandler fra egnen:

Hamletsvej 14, Søndbjerg solgt for 1.995.000 kr.

Boligen overtages af Tejs Alex Madsen den 03. maj. Køberen har betalt 1.995.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 27.708 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 530.000 og boligen er derfor handlet til 276% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 2 værelser på i alt 72 kvm. og er opført i 1965. Grunden er på 899 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Ejendomsgruppen, Struer

Hamletsvej 4, Søndbjerg solgt for 725.000 kr.

Boligen overtages af Henriette Brogaard og Jonas Brogaard den 08. maj. Køberen har betalt 725.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 10.985 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 520.000 og boligen er derfor handlet til 39% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en fritidshus med 3 værelser på i alt 66 kvm. og er opført i 1962. Grunden er på 1.236 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af EDC Hurup Thy

Fasanvej 11, Hvidbjerg solgt for 625.000 kr.

Boligen overtages af Noémi Kovacs og Jesper Egholm Ejsing den 10. april. Køberen har betalt 625.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 3.634 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 740.000 og boligen er derfor handlet til 16% under den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 6 værelser på i alt 172 kvm. og er opført i 1973. Grunden er på 787 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Thy & Thyholm

Aggerholmsvej 3, Søndbjerg solgt for 550.000 kr.

Boligen overtages af Michael Fahrsen Bak og Line Nygaard Ottosen den 19. maj. Køberen har betalt 550.000 for boligen, hvilket svarer til en pris på 3.793 pr kvm.

Den offentlige ejendomsvurdering lyder på 450.000 og boligen er derfor handlet til 22% over den offentlige ejendomsvurdering.

Boligen er en villa med 6 værelser på i alt 145 kvm. og er opført i 1960. Grunden er på 2.174 kvm.

Se fotos af boligen her: skråfoto

Boligen er solgt af Nybolig Thy & Thyholm

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder Boliga.dk.
Kilde: Boliga.dk